Sıkça Sorulan Sorular

Evden eve nakliyat faydalı bilgiler

Sıkça Sorulan Sorular

Yağmurlu havalarda kaliteli bir evden eve firması ile taşınıyorsanız sıkıntı olmaz. Yağmur yağarken ambalaj ve de monte yaparlar. Yağmur dindiğinde ise eşya taşırlar. Koltuk, kanepe, yatak bu gibi eşyalar pat pat ile komple ambalajlanır.  Karlı ve buzlu havalarda kapınızın önünü tuzlayınız. Bir paket tuz işinizi görecektir, aksi takdirde çalışanların ayakları kayabilir. Bununla beraber sırtında birde yük bulunduğu hesaba katılmalıdır. Mutlaka karlı günlerde taşımacı firmasına yardımcı olmalısınız ve kapı önünü tuzlamalısınız.

Her sektörde olduğu gibi evden eve nakliyat şirketleri arasında da büyük fiyat farklılıkları olabiliyor fakat kesinlikle uygun firmaları tercih etmeyiniz. nedeniyse masrafların altında fiyat veriyorlar ve taşıma günü ikinci kez sizinle pazarlık yaparak anlaşmanın dışında ekstra olarak bir fark alıyorlar. Kdv ’si var, katınız yüksek, araba yanaşmadı, eşyanız çok… vs benzeri mazeret uyduruyorlar, başka bir faktörde vasıfsız eleman çalıştırmaktadırlar. Evden eve nakliyat firmalarıyla yapmış olduğumuz görüşmelerde bizde aynı soruyu soruyoruz. Neden bu kadar fiyat değişikliği var?

Evden eve nakliyat faydalı bilgiler

Firmalar içinde bize söylenen Avrupa standartlarında kaliteli bir ev eşyası taşımacılığında normal bir evin taşınması en az 600 Euro civarında olması lazım ne yazık ki ülkemiz standartlarında insanlardan bu denli yüksek fiyat ilgi edemiyoruz. Birinci sınıf bir ambalajlamanın bedeli 200 Euro civarı tutuyor. Bu yalnızca ambalaj malzemesinin tuttuğu rakam birde şehirler arasında fiyatlar değişebiliyor. Örnek: Ankara’’da ki nakliyat firmaları İstanbul’’da ki nakliyat firmalarından daha hesaplı küçük şehirlerde ki firmalarda Ankara’’da ki firmalardan daha uygun olabiliyor. Bir de şuna dikkat edilmelidir ki her yüksek fiyatlı taşıyan nakliyat şirketi kaliteli evden eve nakliyat firması olduğu anlamına gelmez. Ciddi olan taşıyıcı şirketin hangi standartlarda nakil yaptığıdır. Çoğunlukla her kuruluş kaliteli olduğunu iddia eder. Unutmayalım ki her şey ayrıntılarda gizlidir.

Evden eve nakliyat faydalı bilgiler. Kış mevsiminde bir gün önceden randevu alsanız problem olmaz.Yaz sezonunda iki yada üç gün önceden taşınma gününüzü nakliyat firmasına bildiriniz şayet okulların açıldığı yada kapandığı dönemlerde mutlaka üç gün önceden randevu alınız.

Eşya sahiplerini taşınma öncesi değerli eşyalarını ve özel eşyalarını toplamaları gerekir. Bununla birlikte mutfak ve banyodaki akıcı türden sıvı eşyalarını kendi olanakları ile taşımaları gerekiyor. Örnek: Tencere içerisindeki yemek, yoğurt, yumurta, çamaşır suyu ve diğer deterjan çeşitleri. Daha fazla bilgi için tavsiyelerimiz linkini tıklayabilirsiniz.

Eşya nakil şirketleri son 10 yıldır sigorta şirketlerine geniş kapsamlı sigorta yaptıramıyor. Korsan nakliyecilerden dolayı sigorta şirketleri sırf dar kapsamlı sigorta poliçesi veriyor. Bununda kapsadığı piyasa kamyonun kaza yapması, devrilmesi, yanması durumunda sigorta şirketi ödeme yapıyor. Bunun dışında işçinin elinden düşürdüğü hiçbir şeyi ödemiyor. Nakliyat firmasının vereceği garantiye fazla aldanmayın çünkü 500 tl’ ye taşıdığı ev eşyasının içinde kırılan 3000 tl değerinde kırılan plazma tv parasını ödemezler. umumi olarak kaliteli firmalar kırılan hiçbir eşyayı ödemediğini önceden müşterilerine bildiriyorlar. Kalitesiz ve korsan nakliyat şirketleri kırılan her şeyi ödüyoruz hallederiz gibisinden tabirler ile garanti vermektedirler. Kırılan eşyaları ödeyen kurumlar nadiren görülmekte ve maddi kıymeti az olan eşyaları öderler. işin doğrusu evden eve nakliyat firmalarının sigorta şirketi olmadığını onların taşıyıcı şirket olduğuna idrak etmek lazım. Doğrusu da budur ve her kırılan taşınan eşyanın muhakkak aşınma payı bulunur. Eşyalar evde değil taşınırken zara görür. Eşyanızın en az zararla taşınmasını istiyorsanız taşıcı firmayla taşınma sistemleri üzerine konuşmalısınız ve evden eve nakliyat standartlarına müsait taşınma hakkında sözleşme yapmalısınız. bununla beraber şehirler arası taşınmalarda her zaman dar kapsamlı da olsa sigorta yapılmasını isteyiniz ve sigorta poliçesini görünüz. iyi bir evden eve nakliyat firması nasıl olur standartları nelerdir ve nelere dikkat edilmelidir. Linke tıklayınız.

Kış aylarında şehirler arası taşımalarda çiçekler ihtimalle donuyor. Havaların yumuşak bulunduğu dönemlerde çiçeklerin başına naylon geçirmeyi deneyin. kimi taşıdığımız eşyalarda saksı içerisindeki toprağın dahi taş gibi donduğunu biliyoruz. Kısacası şunu söyleyelim çiçekleriniz donar. çiçekçiniz den bilgi almanız gerekmektedir.

Gerçekte fena taşıma oluşturan sözünde durmayan anlaşmalara uymayan bu tür fena firmaları şikayet edebileceğiniz bir aşırı yer bulunmaktadır. lakin ne yazık ki evden eve nakliye şirketlerini denetleyen hiçbir örgüt, oda, dernek, kurum bulunmaz. Tüketici haklarına şikayet edebilirsiniz. Birde web sitemiz içinde şikayetinizi yayın laya bilirsiniz. Evden eve nakliyat faydalı bilgiler

Bu gönderiyi paylaş

0506 503 3898